Board of Directors 2023-2024
Officers
Marty Lee Jax-First Coast President
John Palmer Chiefland First Vice-President
Dan Talbot Polk County Schools Second Vice-President
Kenny Buckner Okeechobee Third Vice-President
Tim Tharp Jupiter Immediate Past President
John Hammontree Miami-Sunset Parlimentarian
John Palmer Chiefland First Vice-President
Dan Talbot Polk County Schools Second Vice-President
Kenny Buckner Okeechobee Third Vice-President
Tim Tharp Jupiter Immediate Past President
John Hammontree Miami-Sunset Parlimentarian
Directors
Greg Blackmon Pensacola Tate District 1
Greg Jordan Blountstown District 2
Angie Strickland Tallahassee-Leon District 3
Marcus Edwards Mayo-Lafayette District 4
Brian Rado Jax-Mandarin District 5
Patrick Turner Palatka District 6
Lyle Livengood West Port District 7
Larry Bishop Inverness-Citrus District 8
Lance Jenkins Deland District 9
Patrick Skipper Weekie Wachee District 10
Josh Vandergrift Edgewater District 11
Todd Oas Eau Gallie District 12
Courtnay Windemaker Polk County Schools District 13
Sam Roper/Chris Harvey Seminole/CCC District 14
Annette Jansen Tampa-Sickles District 15
James Slaton Sarasota County District 16
Jasone DeWitt Sebring District 17
Dwayne Donnell Evangelical Christian District 18
Ed Geiger South Fork District 19
Chuck Kenyon Royal Palm Beach District 20
Todd Fitz-Gerald Stoneman -Douglas District 21
Vacant Vacant District 22
Raviel Maisonet Doral Academy District 23
Mark Schusterman Riviera Prep District 24
Robert Dupler Lecanto At-Large
Jade Brown Pensacola-Washington At-Large
Greg Jordan Blountstown District 2
Angie Strickland Tallahassee-Leon District 3
Marcus Edwards Mayo-Lafayette District 4
Brian Rado Jax-Mandarin District 5
Patrick Turner Palatka District 6
Lyle Livengood West Port District 7
Larry Bishop Inverness-Citrus District 8
Lance Jenkins Deland District 9
Patrick Skipper Weekie Wachee District 10
Josh Vandergrift Edgewater District 11
Todd Oas Eau Gallie District 12
Courtnay Windemaker Polk County Schools District 13
Sam Roper/Chris Harvey Seminole/CCC District 14
Annette Jansen Tampa-Sickles District 15
James Slaton Sarasota County District 16
Jasone DeWitt Sebring District 17
Dwayne Donnell Evangelical Christian District 18
Ed Geiger South Fork District 19
Chuck Kenyon Royal Palm Beach District 20
Todd Fitz-Gerald Stoneman -Douglas District 21
Vacant Vacant District 22
Raviel Maisonet Doral Academy District 23
Mark Schusterman Riviera Prep District 24
Robert Dupler Lecanto At-Large
Jade Brown Pensacola-Washington At-Large
Active Past Presidents
Jim Donovan | Jax-Lee |
Paul Maechtle | Bradenton-Southeast |
Mike Knowles | Bradenton-Manatee |
JW Seymour | Jax-Wolfson |
John Wilkinson | New Smyrna Beach |
Jeff McLean | Merritt Island |
Randy Bethel | Vero Beach |
Ed McPadden | Marion County Schools |
Joe Hampton | S. Ft. Myers |
Mike Hickman | Florida High |
Todd Lanter | Tallahassee-Godby | Sammy Sirianni | Ft. Myers | Steve Ripley | SLW-Centennial | Tammie Talley | Duval County | Bill Kramer | Naples |